Wielkanocne spotkanie seniorów w Magnolii z udziałem prezydent Sabiny Nowosielskiej

W Kędzierzynie-Koźlu wciąż trwa świąteczna atmosfera pełna radości i wspólnoty. Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu nr 2 spotkali się na wyjątkowym wydarzeniu, które połączyło pokolenia i przyniosło mnóstwo wzruszeń oraz pysznych smaków.
- Świąteczne spotkanie seniorów w Domu Dziennego Pobytu nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu
- Muzyczne emocje i młodzieńcza pomoc podczas kędzierzyńskiego świętowania
Świąteczne spotkanie seniorów w Domu Dziennego Pobytu nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu
W Domu Dziennego Pobytu nr 2, znanym mieszkańcom jako miejsce pełne ciepła i aktywności dla starszych osób, panował wyjątkowy nastrój. Stoły uginały się pod ciężarem tradycyjnych wielkanocnych potraw aromatycznego żurku, jajek oraz domowych wypieków przygotowanych przez uczestników. To właśnie tutaj seniorzy mogli dzielić się nie tylko smakołykami, ale również serdecznymi życzeniami i wiosenną energią, która napełniała wszystkich optymizmem.
Wydarzenie uświetniła obecność prezydent Sabiny Nowosielskiej wraz z zastępcą Tomaszem Radłowskim. Władze miasta postanowiły osobiście odwiedzić seniorów, by wspólnie celebrować ten szczególny czas po Wielkanocy. Do grona gości dołączyli także przedstawiciele Rady Miasta oraz innych lokalnych instytucji, co podkreśliło wagę tego spotkania.
Muzyczne emocje i młodzieńcza pomoc podczas kędzierzyńskiego świętowania
Nie zabrakło również artystycznych akcentów serca wszystkich poruszył występ chóru z I Liceum Ogólnokształcącego. Młodzi wykonawcy zaprezentowali piękne utwory, które idealnie wpisały się w atmosferę radosnego świętowania. Dodatkowo uczniowie pobliskiej szkoły Żegluga” zaangażowali się jako wolontariusze, wspierając organizację wydarzenia i pomagając seniorom w codziennych obowiązkach podczas spotkania.
Takie inicjatywy pokazują, jak ważne jest budowanie mostów między pokoleniami oraz tworzenie przestrzeni, gdzie każdy może poczuć się doceniony i zauważony. Spotkanie w Magnolii” to doskonały przykład na to, że świąteczny czas może trwać dłużej, jeśli dzielimy go z innymi.
Na podstawie: UM Kędzierzyn-Koźle
![]()
Ostatnie Artykuły

Pętla kędzierzyńska pokonana. Kajakarze oglądali miasto z poziomu wody

W Sławięcicach powstanie 3,5 tys. m² nowych alejek

Mistrzowie magii na wielkim ekranie. „Iluzja 3” w sławięcickim parku

Sportowa impreza zmieni trasy autobusów. Utrudnienia w Koźlu i Kłodnicy

Dwanaście nowych latarni pojawi się przy Nowowiejskiej w Lenartowicach

Ponad 100 wiat do mycia. Ekipy porządkowe ruszyły w teren

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Szklane ogrody i rozmowy przy ognisku. Seniorzy spotkali się ponad granicą

Oszuści „na wypadek” znów aktywni na Opolszczyźnie

Dwa dni działań „Nakaz” w Kędzierzynie-Koźlu. Sprawdzili ponad 100 miejsc

Osadzeni pomagali w schronisku. Spacery z psami były lekcją odpowiedzialności

Stadion przy Chrobrego zyska trybunę i nowe zaplecze dla kibiców

Rowerowe drogowskazy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną z pomysłów mieszkańców

Nowe książki i zdalny dostęp. Biblioteka dostała pieniądze na zakupy
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejski Zakład Cmentarny w Kędzierzynie-Koźlu - kontakt, rejestracja grobów, opłaty online
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kędzierzynie-Koźlu - kontakt, zgłoszenia chorób zakaźnych, lekarze wyznaczeni
- Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach - kontakt, filie, godziny otwarcia
- Gminny Ośrodek Kultury w Cisku - kontakt, godziny, zajęcia i wynajem sal
- MOPS Kędzierzyn-Koźle - kontakt, świadczenia, domy dziennego pobytu
