Młodzi ratownicy z II LO błyszczą na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

II Liceum Ogólnokształcące z Kędzierzyna-Koźla błysnęło na ogólnopolskiej arenie ratownictwa! Młodzi adepci pierwszej pomocy pokazali, że wiedza i opanowanie w sytuacjach kryzysowych to ich mocna strona. Ich sukces podczas prestiżowych zawodów PCK w Bydgoszczy jest powodem do dumy dla całego powiatu.
- Wyjątkowy triumf młodych ratowników z Kędzierzyna-Koźla na mistrzostwach PCK w Bydgoszczy
- Wsparcie i zaangażowanie wokół kędzierzyńsko-kozielskiej drużyny ratowniczej
Wyjątkowy triumf młodych ratowników z Kędzierzyna-Koźla na mistrzostwach PCK w Bydgoszczy
14 czerwca 2025 roku drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu stanęła na podium XXXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, które odbyły się w Bydgoszczy. W rywalizacji uczestniczyło aż 16 najlepszych zespołów wyłonionych z województw całej Polski, co podkreśla rangę wydarzenia.
Zawody były niezwykle wymagające – młodzi ratownicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktycznymi umiejętnościami. Zadania obejmowały udzielanie pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach: od zatrzymania krążenia, przez zatrucia i szoki, aż po zarządzanie stresem i efektywną pracę pod presją czasu. Emocje sięgały zenitu, a każda sekunda była na wagę życia.
Wsparcie i zaangażowanie wokół kędzierzyńsko-kozielskiej drużyny ratowniczej
Za sukcesem młodych bohaterów stoi nie tylko ich ciężka praca, ale także ogromne wsparcie ze strony szkoły i lokalnych władz. Opiekunką zespołu była pani Katarzyna Polinowska‑Miłek, która z pasją i oddaniem przygotowywała uczniów do zmagań. Jak sama podkreślała, ogromne znaczenie miało zaangażowanie całej drużyny oraz osób pomagających przy organizacji treningów i wyjazdu.
Nie zabrakło również wsparcia ze strony dyrekcji szkoły – pani Katarzyny Arciszewskiej-Stępień oraz pani Koryny Warzecha. Sponsoring i pomoc organizacyjna umożliwiły młodzieży pełne skupienie się na przygotowaniach. Szczególne uznanie należy się także Staroście Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Arturowi Maruszczakowi oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Aurelii Stępień, którzy docenili wysiłek młodych ratowników i aktywnie wspierali ich działania.
Gratulujemy drużynie II LO znakomitego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów! To właśnie dzięki takim młodym ludziom nasz powiat może czuć się bezpieczniej – gotowi do niesienia pomocy w każdej chwili.
Na podst. Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski
Ostatnie Artykuły

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Kozielski SP ZOZ z certyfikatem, który stawia seniorów w centrum opieki

Fałszywe akcje ORLEN skusiły mieszkankę powiatu. Straciła prawie 3 tys. zł

Kwiaty na grobie twórcy przedwojennej Policji złożyli mundurowi z Kędzierzyna-Koźla

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ruszyli na tory w międzynarodowej akcji

Jedna wiadomość w komunikatorze uruchomiła policyjną akcję ratunkową

Komputer bez stresu w Kędzierzynie-Koźlu - MBP rusza z kursem dla seniorów

Koźleńscy wodniacy bez zmian – OSP ORW zostaje z tym samym zarządem

Przy wielkanocnym stole seniorzy z Kędzierzyna–Koźla spotkali się z Sabiną Nowosielską

Śląski Kopciuszek wrócił do Sławięcic i znów rozpalił ciekawość czytelników

W Kędzierzynie-Koźlu rosną hale, które zmienią szkolny sport na lata

Gdy zabraknie prądu i informacji, Kędzierzyn-Koźle układa plan awaryjny

Cztery starty, cztery medale i wyróżnienie dla zawodniczki z Kędzierzyna-Koźla

