Zapaśnicy z Kędzierzyna-Koźla zdobyli 10 medali na Barbórce w Katowicach

Na matach panowała walka do ostatniej sekundy - w Katowicach młodzi zawodnicy pokazali temperamentu i przygotowania. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla wróciła z imponującym dorobkiem, a sukcesy młodzików potwierdzają silne szkolenie w klubie. W tle słychać było radość trenerów i dumę rodziców.
- Na Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym - technika przeważyła nad przypadkiem
- W Katowicach zespół z Kędzierzyna-Koźla zaznaczył swoją pozycję w klasyfikacji drużynowej
Na Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym - technika przeważyła nad przypadkiem
Podczas XXXI Międzynarodowego Turnieju Barbórkowego w zapasach klasycznych na matach spotkało się 17 klubów z czterech państw - zawodnicy przyjechali z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. W tej stawce 18-osobowa reprezentacja z Kędzierzyna-Koźla nie ograniczyła się do udziału - liczyła się każda akcja, każdy chwyt i wytrzymałość w parterze, co przełożyło się na łączny dorobek 10 medali.
Medale zdobywali:
- Srebrne: Antoni Fido, Lena Bejno, Herman Shulha, Bartłomiej Tyliszczak, Wiktor Zdziech
- Brązowe: Ignacy Gregorczyk, Bartosz Zdziech, Antoni Onyszkiewicz, Olivier Olechowski, Matvii Panasenko
Tuż za podium uplasowali się Zuzanna Estko, Wojciech Czarnecki, Przemysław Żurek, Antoni Golemo, a doświadczenie turniejowe zdobywali też Tomasz Golemo, Paweł Łukasiewicz, Borys Wiktor, Antoni Kaczmarek.
W Katowicach zespół z Kędzierzyna-Koźla zaznaczył swoją pozycję w klasyfikacji drużynowej
Drużynowo młodsi zawodnicy klubu osiągnęli 3. miejsce w kategorii młodzików, co jest wyraźnym sygnałem, że system szkolenia w klubie przynosi efekty. Klub UKS “Olimpijczyk” otrzymuje wsparcie finansowe od Gminy Kędzierzyn-Koźle, co ułatwia wyjazdy na zawody i codzienny trening.
Dla miasta to kolejny dowód, że inwestycje w sport młodzieżowy procentują - sukcesy na Barbórce mogą przyciągać nowych adeptów zapasów, a także mobilizować opiekunów i nauczycieli WF do współpracy z klubem. Młodzi medaliści nie tylko zapełniają kolejne miejsca na podium, lecz także budują doświadczenie potrzebne przy starcie w turniejach krajowych i międzynarodowych.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

W ZSTiO padł jasny sygnał – pracy nie trzeba szukać daleko

Zmiana na Alei Lisa w niedzielę – autobusy linii 13 pojadą objazdem

Książki, Śląsk i mocne historie - tak zapowiadają się targi nad Odrą

Bezpłatne badania wracają do Kędzierzyna–Koźla i obejmują coraz więcej osób

Pędził przez centrum i w trakcie jazdy wypił piwo. Miał ponad 2 promile

Policyjny turniej odkrył najlepszą formę w opolskim garnizonie

W regionie ruszył budżet obywatelski z 3 milionami złotych na pomysły

Na Kuźniczce pytali o alarmy i ewakuację. Padały bardzo konkretne odpowiedzi

Samorządowcy przyjechali do Kędzierzyna-Koźla zobaczyć rewitalizację, która działa

ZAKSA i powiat zostają w jednej drużynie po sezonie pełnym emocji

W Kędzierzynie-Koźlu świętowali pół wieku razem. Padły proste zasady udanego małżeństwa

Zamek w Koźlu znów otwiera swoje sekrety - dzieci ruszą na historyczną wyprawę

Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie szukają wspólnego modelu dla szpitali

