Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca audi, który jechał wprost na jadącą z przeciwka osobówkę. Kierowca kii w celu uniknięcia zderzenia wjechał do rowu. Natomiast kierowca audi uderzył w przydrożne drzewo. To zdarzenie mogło zakończyć się tragedią i szczęście, że nikomu nic się nie stało.

W piątek (11 stycznia), przed godziną 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej  Policji w Kędzierzynie-Koźlu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło  na DK 40 pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą. Oficer dyżurny natychmiast skierował tam patrol ruchu drogowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierowca audi który jechał w kierunku Kędzierzyna-Koźla na prostym odcinku drogi nagle włączył kierunkowskaz i zjechał na przeciwległy pas, prosto na jadącą z przeciwka osobówkę.  Kierowca kii  w celu uniknięcia zderzenia gwałtownie skręcił i wjechał do rowu. Natomiast kierujący audi zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Poza stratami w mieniu na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak się okazało kierowca audi był nietrzeźwy. Przeprowadzone  badanie wykazało że miał on blisko 2 promile. Dodatkowo policjanci ustalili, że miesiąc temu 39-letniemu mieszkańcowi naszego powiatu zostało zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Dodatkowo przypominamy, że kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

  • Nietrzeźwy kierowca jechał wprost na jadący z przeciwka samochód osobowy