Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Kupując nowe auto, każdemu bardzo zależy, aby zadbać o nie jak najlepiej. Zwłaszcza na początku, nowy nabywca chucha i dmucha na swój nowy nabytek. Jednak nawet nowe auta mają to do siebie, że podlegają naturalnej eksploatacji, a to sprawia, że trzeba je regularnie serwisować i ewentualnie naprawiać. Nabywca nowego samochodu staje wtedy przed dylematem, czy zdecydować się na serwisowanie w małym, choć nieco tańszym warsztacie, czy zdecydować się na usługi autoryzowanego serwisu Forda. Serwis Motorcraft ma swoje liczne zalety, więc warto rozważyć zdecydowanie się na tę opcję.

Nieautoryzowane serwisy Forda

Pierwszym wyborem wielu osób, jest lokalny, niewielki warsztat, założony przez lokalnego mechanika. Z pewnością ma to pewne zalety. Na przykład to, że taki mechanik jest dobrze znany w okolicy, więc można łatwo zaczerpnąć opinii na jego temat. Kolejną zaletą jest to, że warsztat jest w bezpośredniej okolicy. Jednak na tym lista zalet powoli zaczyna się kończyć. Decydując się na wstawienie auta do takiego warsztatu, trzeba liczyć się z ryzykiem wystąpienia wielu problemów.

Drobny warsztat, w przeciwieństwie do autoryzowanego serwisu Forda, nie daje gwarancji tego, że montowane części będą oryginalne. Niekiedy zdarza się, że w takich warsztatach, tańsze alternatywy są wyjątkowo mizernej jakości. Jest to dość popularne, a nie zawsze opłaca się oszczędzać na częściach eksploatacyjnych. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu. Takie zamienniki po prostu dużo szybciej się zużywają, co sprawia, że oszczędność jest tylko chwilowa, gdyż za chwilę znowu trzeba jechać do warsztatu wymieniać tą samą część, dublując tym samym koszty wykonania usługi.

Serwis Motorcraft

Kolejnym problemem, zdaje się być potwierdzenie kwalifikacji mechaników. Duże firmy, jak serwis Motorcraft, które zmuszone są dbać o swoją markę na rynku, zatrudniają tylko doświadczonych mechaników. Nie zawsze ma to miejsce w przypadku małych warsztatów, gdzie samochód może trafić w ręce kogoś, kto zupełnie nie ma doświadczenia, lub nie specjalizuje się w takim modelu auta.

Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, aby mechanik dobrze znał daną markę, a najlepiej również model pojazdu. Dlatego należy szukać tylko mechaników, którzy specjalizują się w kilku markach, a nie naprawiają wszystkiego, bo to oznacza, że prawdopodobnie usługa nie będzie najwyższej jakości. Najlepiej jest skorzystać z autoryzowanego serwisu Forda, który daje gwarancję, że jest tam odpowiedni personel.

Serwis Motorcraft

Serwis Motorcraft to autoryzowany serwis Forda, który działa w specjalnym programie. Skorzystanie z jego usług ma kilka zalet. W stosunku do nieautoryzowanych warsztatów, serwis Motorcraft Ford jest w stanie zaoferować wysoką jakość usługi, jednak wcale nie windując cen serwisowania. Ceny usług w autoryzowanych serwisach spod znaku Motorcraft, nie są wygórowane, tak jak bywa to w autoryzowanych salonach innych marek. To sprawia, że oferta Forda staje się bardzo atrakcyjna, zwłaszcza dla użytkowników samochodów, którzy dbają o swój domowy budżet.

Niewątpliwą zaletą wstawienia pojazdu do serwisu Motorcraft, jest gwarancja użycia części najwyższej jakości. Każdy zgodzi się z tym, że jest to niezmiernie ważne, a części Motorcraft w niczym nie ustępują częściom, pierwotnie montowanym w nowych samochodach marki Ford. To sprawia, że dostaje się pełną gwarancję, zarówno na samą część, jak również na wykonaną usługę. Jest to bardzo duża zaleta w stosunku do nieautoryzowanych warsztatów. Motorcraft oferuje serwis klimatyzacji, kompleksowe serwisowanie wynikające z bieżącej eksploatacji, oraz naprawy blacharskie. Można śmiało stwierdzić, że są to kompletne warsztaty, w których można całościowo wyremontować samochód.

Serwis Forda w Warszawie

Serwis samochodów Ford w Warszawie, używający części Motorcraft, można znaleźć w kilku dzielnicach, więc jest to polecana opcja dla właścicieli aut tej marki.