9.11 w DK "Koźle" niezwykły koncert. Gwiazda beatboxu - Bartas Szymoniak, twórca nowego gatunku muzycznego, określanego jako beatrock wystąpi specjalnie dla Państwa. Początek koncertu - godz. 18.00. Po koncercie - warsztaty dla wszystkich zainteresowanych beatboxem i sposobem zapisywania dźwięków przy pomocy loopera. Wstęp na koncert i warsztaty: 30 zł - kup bilet on-line.


BARTAS SZYMONIAK

To artysta nietuzinkowy - kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej! Twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów, absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat "IDOLA", frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015). Marek Sierocki powiedziął o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki ", podobnie napisał Onet.pl.

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstaja kompozycje Artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem i zagrał dotychczas już ponad 260 koncertów.1.03.2017 r. nakładem S.P. Records ukazał się album pt. "Alarm" , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. "Alarm" w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego ,schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy, beatrockowy wymiar ! Płyta obok "Powstania" Lao Che i "Jestem przestrzeń " Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody "Strażnika historii" a premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu live dla TVP 1 " Niezłomnym - honor ". Zapowiedzią są tytułowy "Alarm", "Portret" oraz "Wiatr".

Strumień 8.06.18 fot. Dawid JanikKoncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce. Podczas koncertów, usłyszeć też można legendarny utwór "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji Artysty, którego premiera miała miejsce w 18 rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza - 23.06.2018 r. Utwór - przez ponad pół roku był jednym z najczęściej emitowanych przez stację Eska Rock.  

Przez 13 tygodni znajdował się także w czołówce listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pierwszym polskim utworem nagranym jedynie za pomocą beatboxu i gitary, który znalazł się na tej prestiżowej liście i dotarł tak wysoko.

Na przełomie 2019/2020 roku ukaże się nowa płyta Bartasa, będąca niejako kontynuacją "Alarmu". Ze względu na sukces poprzedniczki, oprócz autorskich tekstów Artysty - na nowym albumie usłyszymy także innowatorskie interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana.

Wstępem do materiału jest lużna propozycja na lato - utwór "Na szczyt", w którym gościnnie na saxofonie zagrał obecny frontman grupy Myslovitz - Mateusz Parzymięso.

Bartas współpracował również z wieloma Artystami polskiej sceny muzycznej min Skubasem, Marcinem Wyrostkiem, Vieniem, Sławkiem Uniatowskim, zespołem BIG CYC (jego wersja utworu "Dziki kraj" znalazła się na specjalnej składance z okazji 30-lecia istnienia grupy), występował na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą min. Seven Festiwal w Węgorzewie, Top Trendy w Sopocie, Festiwal w Opolu, Songwriter Łódź Festiwal, Festiwal Ryszarda Riedla czy Taste of Polonia w Chicago a także w Belgii, Austrii, Czechach i na Ukrainie.

Bartas Szymoniak Radio <a href=Koszalin 28 29.04.17" />