Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

3 najciekawsze rodzaje kominków

Wybierając odpowiednie urządzenie grzewcze w postaci kominków często przytłacza nas nadmiar gatunków i rodzai takiego rozwiązania. Ponadto do dyspozycji mamy wiele różnych technologii, które nie ułatwiają nam wyboru. Poniżej zaprezentujemy trzy najciekawsze – według nas – rozwiązania kominkowe, które skutecznie zachwycą każdego z Was. Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Kominki z paleniskiem otwartym

Kto nie chciałby cieszyć się z ciepła paleniska otwartego, ogrzewającego nasze twarze i kończyny w mroźny, zimowy wieczór? Chyba każdy z nas – dlatego to rozwiązanie klasyfikuje się u nas na pierwszym miejscu. Jest to opcja, która świetnie sprawdza się jako element wystroju. Pasuje do wielu stylów wykończeń aranżacyjnych – dlatego wiele osób może się zdecydować na takie rozwiązanie. Nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji, dlatego jest świetnym rozwiązaniem, które swoje miejsce znajdzie praktycznie wszędzie. Pasuje do wykończeń tradycyjnych i klasycznych. Potrafi wprowadzić niesamowity, przytulny klimat do salonu czy sypialni.

Wymaga ono jednak konkretnej ilości wolnego miejsca, a podczas stawiania takiego kominka należy przestrzegać kilku określonych zasad, dzięki którym korzystanie z niego będzie bezproblemowe i jak najbardziej funkcyjne. Komora spalania powinna zostać wymurowana z cegieł lub płytek szamotowych. Nachylenie tylnej ścianki musi tworzyć wraz z okapem gardziel, która przyspieszy przepływ spalin.

Należy jednak pamiętam, że kominek otwarty nie jest zbyt wydajnym urządzeniem jeżeli chodzi o funkcję grzewczą. Potrafi skutecznie ogrzać tylko najbliższe otoczenie, a znaczna część produkowanego ciepła w palenisku ulatnia się poprzez komin. Jeśli interesują Cię kominki Katowice, zajrzyj tu.

Kasety kominkowe

Stwierdzając, że kominek otwarty nie spełnia naszych oczekiwać – w prosty sposób można go przerobić na bardziej wydajne rozwiązanie. Można do niego wstawić kasetę kominkową, która ma znacznie lepszą efektywność grzewczą. Można je zamówić na wymiar i wzór pasujący do aktualnego kominka.

Kasety kominkowe często są mylone z wkładami kominkowymi. Różnią się jednak tym, że mają dodatkowy płaszcz z blachy, który otacza komorę spalania. Ponadto posiadają wylot ciepłego powietrza nad drzwiczkami wsadowymi.

Wkład kominkowy

Wkład kominkowy jest rozwiązaniem, które może pełnić zarówno funkcję estetyczną jak i grzewczą. Dostępne są tutaj różne instalacje, które mogą jak najbardziej zadowolić nas jeżeli chodzi o funkcję grzewczą takiego rozwiązania. Do dyspozycji mamy takie systemy jak system grzewczy DGP lub instalację z płaszczem wodnym, którą podłączamy do centralnego ogrzewania naszego domu.