Policjanci z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z innymi służbami kontrolują przestrzeganie przepisów w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Większość mieszkańców naszego powiatu odpowiedzialnie i ze zrozumieniem stosuje się do tych obostrzeń. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które za nic mają nowe przepisy. Tylko wczoraj, za naruszenie art. 54 kw mandatami ukaranych zostało 21 osób, a wobec 6 skierowane będą wnioski do sądu.

Niestety pomimo licznych apeli policjanci z Kędzierzyna-Koźla w dalszym ciągu muszą podejmować interwencje wobec osób niestosujących się do przepisów dotyczących walki z koronawirusem.

Tylko w ciągu ostatniej doby funkcjonariusze wyciągnęli konsekwencje prawne wobec 27 mieszkańców, którzy nie stosowali się do wprowadzonych obostrzeń. Dla 21 osób nieprzestrzeganie przepisów prawa ograniczających możliwość przemieszczania się lub też zakazujących przebywania w określonych miejscach zakończyło się mandatem karnym. Natomiast wobec 6 osób, które w sposób nieodpowiedzialny i lekceważący podchodziły do wprowadzonych ograniczeń będą skierowane wnioski do sądu.

Do jednej z tych sytuacji doszło w Parku Orderu Uśmiechu. Tam funkcjonariusze zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy siedzieli na ławce i wspólnie spożywali alkohol. Gdy mundurowi poinformowali ich o obowiązujących obostrzeniach, oświadczyli że nie zamierzają się do nich stosować. Ponieważ była to już kolejna interwencja z ich udziałem dotycząca nieprzestrzegania wprowadzonych regulacji odstąpiono od postępowania mandatowego. W tym przypadku będą skierowane wnioski do sądu. O wszystkim został także powiadomiony sanepid, który w ramach swoich uprawnień może nałożyć karę administracyjną.

Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki łamania obowiązujących regulacji! Osoby, które nie stosują się do przepisów związanych z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu  ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Uznanie należy się tym, którzy wykazują się wyrozumiałością i odpowiedzialnością w dobie obecnego zagrożenia i zostają w domach, ograniczając swoje potrzeby do minimum.

.