Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

 Narożnik w naszym salonie – co może zmienić

Salon w naszych domach często jest miejscem przeznaczonym do odpoczynku. Zatem ma być to miejsce, które będzie wygodne i przyjemnie będzie spędzać tam czas. Musi posiadać idealne warunki do naszego relaksu, nieważne czy będziemy sami, z rodziną czy przyjaciółmi. Najczęstsze meble w pokoju dziennym to sofa i fotele. Zdarzają się również duże stoły z krzesłami, jeśli pokój jest duży i znajdzie się dla nich wystarczająca ilość miejsca. W obecnych czasach popularne są również narożniki ze względu na swoją praktyczność. Narożnik to mebel, który posiada kąt prosty i jest podobny do kanapy. Można go postawić w rogu salonu, ale nie tylko tam znajdzie swoje miejsce.

Nowoczesny salon

Chcesz, aby twój salon był nowoczesny? Duży narożnik jest wtedy idealnym pomysłem zamiast zwykłej kanapy. Jest to elegancki mebel, który zaoszczędza kilka centymetrów powierzchni w naszym pomieszczeniu. Może także oddzielać różne strefy salonu, jeśli jest taka potrzeba.

Kształt narożnika

Narożniki najczęściej są w kształcie litery L. Zdarzają się też narożniki w kształcie litery U. Te są jednak przeznaczone do większych pomieszczeń, ponieważ zajmują więcej miejsca. Dzięki takim ukształtowaniem narożników, można spokojnie wyciągnąć się na jego dłuższej części. W takim przypadku jest nam bardzo wygodnie i kojarzy nam się z leżeniem na kanapie, a nawet nie trzeba nic rozkładać. Zatem jeśli cenimy wygodę i praktyczność to jest to odpowiedni mebel dla nas.

Strefy w salonie

Posiadacie duży salon i chcecie podzielić go na strefy? Macie jadalnię połączoną z salonem i chcecie to jakoś rozdzielić? Narożnik będzie najlepszym sposobem na to. Jeżeli odpowiednio go ustawicie w pomieszczeniu to podzieli on to pomieszczenie na strefy. Dzięki temu zaoszczędzicie miejsce i unikniecie konfliktów, czy ktoś komuś rozprasza uwagę.

Otwarty salon

Chcecie mieć otwartą przestrzeń w swoim salonie? Można to łatwo uzyskać ustawiając narożnik w kącie pomieszczenia. Taka aranżacja zajmuje mało miejsca i może optycznie powiększyć nasz salon. Jest to dobre rozwiązanie dla małych pomieszczeń oraz dla tych co przyjmują dużo gości, których jeden narożnik nie pomieści i część będzie siedzieć na fotelach lub krzesłach a część gości na narożniku.

Dodatki do narożników

Narożniki mogę być sprzedawane w sklepach w różnych konfiguracjach. W najprostszej konfiguracji jest to sam narożnik, ale czasami można uzyskać ciekawe zestawy. Na przykład można zakupić narożnik razem z pasującą sofą w zestawie. Może ona być stosowana jako podnóżek dla kogoś, kto siedzi na krótszej części narożnika. Może też posłużyć jako dodatkowy schowek na nasze rzeczy. Jeśli ktoś chce przysiąść tylko na chwilę i porozmawiać z osobą odpoczywającą na narożniku to taka pufa też jest dobrym rozwiązaniem.

Mobilne narożniki

Niektóre narożniki mogą być modułowe. Taka budowa narożnika pozwala zmieniać kształt i położenie narożnika w przypadku przeprowadzki czy ponownej aranżacji pomieszczenia.

Podsumowanie

Jak widać jest dużo zalet posiadania narożnika w naszym salonie. Zatem wato się zastanowić nad jego zakupem.