Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Zmieniające się warunki pogodowe, w tym oślepiające słońce, przymrozki znacznie utrudniają poruszanie się po drodze i wymagają od użytkowników dróg wzmożonej czujności i koncentracji. Pamiętajmy zatem o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania, która dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych.

Zmieniające się warunki pogodowe powodują, że kierowcy muszą wykazać się duża czujnością i koncentracją. Pomimo dodatniej temperatury drogi w wielu miejscach mogą być śliskie. Dlatego szczególnie w godzinach porannych i nocnych należy zachować szczególną ostrożność oraz dostosować prędkość do panujących warunków.

Dzisiaj przekonał się o tym 56-letni kierowca peugeota. Po godzinie 6:00 na ulicy Brzechwy pomiędzy Zalesiem Śląskim, a Osiedlem Cisowa mieszkaniec powiatu opolskiego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, po czym dachował. Ratownicy medyczni udzielili kierowcy pomocy medycznej i przetransportowali go do szpitala.

Oślepiające słońce, a także śliska nawierzchnia która znacznie wydłuża drogę hamowania wymaga od kierowców zwiększonej ostrożności także w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.  

O swoim bezpieczeństwie muszą także pamiętać niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Będąc pieszym  przed wejściem na jezdnię upewnijmy się, że możemy bezpiecznie przejść. Przy zderzeniu z autem to pieszy odniesie największe obrażania, dlatego warto poczekać, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu. Zadbajmy również o swoją widoczność poprzez noszenie odblasków,  zwłaszcza gdy idziemy w terenie niezabudowanym lub poboczem nieoświetlonymi drogami.

Rowerzyści natomiast od świtu do zmierzchu. muszą pamiętać o prawidłowym oświetleniu swojego jednośladu. Zawsze przed wjazdem na przejazd dla rowerów zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania  warto  upewnić się, że możemy bezpiecznie przejechać.