
Blisko pięćdziesięciu zawodników stanęło do walki o tytuł mistrza Kędzierzyna-Koźla w Steel Darcie. Emocje sięgały zenitu, a zwycięzca zapisał się złotymi zgłoskami w historii miasta.
- Mistrzostwa Steel Darta rozgrzały Kędzierzyn-Koźle do czerwoności
- Goście z wielu miast zwiększyli rangę turnieju w Kędzierzynie-Koźlu
Mistrzostwa Steel Darta rozgrzały Kędzierzyn-Koźle do czerwoności
W sercu Kędzierzyna-Koźla odbyły się pierwsze oficjalne Mistrzostwa Miasta w Steel Darcie, które przyciągnęły blisko 50 zawodników z różnych zakątków Polski i nie tylko. To wydarzenie pokazało, że dart to nie tylko gra, ale prawdziwa pasja i rywalizacja na najwyższym poziomie. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko precyzją, ale także zimną krwią i koncentracją, aby zdobyć upragnione trofea.
Najlepszym okazał się Sebastian Steyer – znany i ceniony gracz z Kędzierzyna-Koźla, który wzbogacił swoją imponującą kolekcję o kolejną statuetkę zdobywaną na własnym terenie. Tuż za nim na podium stanęli Piotr Kupka, Štěpán Bystřický oraz Petr Bocko, którzy również pokazali klasę i ducha sportowej rywalizacji.
Goście z wielu miast zwiększyli rangę turnieju w Kędzierzynie-Koźlu
Turniej przyciągnął uczestników nie tylko z samego Kędzierzyna-Koźla, ale także z licznych miejscowości takich jak Opole, Rybnik, Racibórz czy Brzeg. Nie zabrakło też gości zza granicy – m.in. z czeskiej Ostrawy czy niemieckiego Brüggen. Ta różnorodność dodała wydarzeniu wyjątkowego charakteru i podkreśliła rosnącą popularność steel darta w regionie.
Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Dart Team Kędzierzyn-Koźle, które dzięki wsparciu prezydent Sabiny Nowosielskiej mogło zapewnić uczestnikom profesjonalne warunki do rywalizacji oraz atrakcyjne nagrody dla najlepszych zawodników.
Źródło: UM Kędzierzyn-Koźle