Młodzi siatkarze Dembończyk/Wójtowicz ZAKSA awansowali do ćwierćfinału

1 min czytania
Młodzi siatkarze Dembończyk/Wójtowicz ZAKSA awansowali do ćwierćfinału

W hali w Kędzierzynie-Koźlu panowała energia, której nie dało się nie zauważyć – młodzi zawodnicy grali z polotem i konsekwencją, a trybuny odwdzięczyły się głośnym dopingiem. Trzydniowy turniej kwalifikacyjny stał się sceną dla kilku efektownych akcji i momentów prawdziwej sportowej presji. Atmosfera i dobra gra pozwoliły gospodarzom postawić kolejny krok w krajowych rozgrywkach.

Zespół z Akademii Siatkówki Dembończyk/Wójtowicz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle okazał się najlepszy w rozgrywkach kwalifikacyjnych rozegranych w naszym mieście i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Młodzi zawodnicy wypracowali zwycięstwa m.in. nad drużynami z Lęborka i Bełchatowa, a ich atak i organizacja gry w obronie zdecydowały o końcowym sukcesie.

Przed zespołem kolejne wyzwanie – walka na szczeblu ogólnopolskim o jak najlepszy wynik. Sukces w turnieju pokazuje, że kędzierzyńska młodzież ma potencjał, a wsparcie kibiców może okazać się istotnym czynnikiem w dalszych fazach rozgrywek.

na podstawie: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Autor: krystian