Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali jadącego „wężykiem” rowerzystę. Po zatrzymaniu okazało się, że 42-letni mieszkaniec Gliwic jest nie tylko pijany, ale i poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do więzienia.

Wczoraj ( 20 marca), około godziny 13:00 kędzierzyńsko-kozielscy policjanci z prewencji zauważyli na ul. Fredry rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy.  W związku z podejrzeniem, że może on być nietrzeźwy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli.  Okazało się, że rowerem jechał 42-letni mieszkaniec Gliwic. Mężczyznę poddano badaniu stanu trzeźwości, które wykazało, że miał on w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Dodatkowo po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach do odbycia kary pozbawienia wolności. Zgodnie z nakazem sądu miał on trafić do zakładu karnego na rok i dwa miesiące za kradzież z włamaniem.

W tej sytuacji mieszkaniec Gliwic został zatrzymany i przewieziony do więzienia. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości otrzymał 500 złotowy mandat karny.

  • Nietrzeźwy rowerzysta był poszukiwany