O prawdziwym szczęściu może mówić mężczyzna, który wraz z niespełna 2-letnim dzieckiem został potrącony na przejściu dla pieszych. Poszkodowani nie doznali poważniejszych obrażeń. Kierowca, który spowodował kolizję był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. 33-latek został już przesłuchany. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed godziną 21:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu na przejściu dla pieszych mężczyzny z małym dzieckiem. Do zdarzenia doszło na ul. Gazowej. Na miejscu policjanci ustalili, że 33-letni kierowca osobowego volkswagena na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego mężczyznę oraz jego niespełna 2 letnie dziecko, które przewoził w wózku. Poszkodowanym na miejscu została udzielona pomoc medyczna przez załogę pogotowia. Na szczęście nie doznali oni poważniejszych obrażeń.

Policjanci szybko ustalili, że 33-letni kierowca volkswagena, który miał spowodować kolizję był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Będzie on odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za kierowanie autem pomimo, że nie miał do tego uprawnień oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.