Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Zautomatyzowanie pracy na placu budowy, powinno być tym, do czego dąży właściciel firmy budowlanej. Jest to ważne, zarówno w małych firmach remontowych, których działalność sprowadza się do wykańczania wnętrz, jak również w dużych firmach zajmujących się kompleksową budową budynków, lub remontami na szeroką skalę. Agregaty Kaleta to wyspecjalizowany sprzęt, którego używają mniejsze i większe firmy, niezależnie od skali ich działalności.

Działanie agregatów Kaleta

Schemat działania agregatów Kaleta jest stosunkowo prosty, choć jest to urządzenie, które zrewolucjonizowało pracę na wielu budowach. Dzięki użyciu agregatu Kaleta, można zaoszczędzić ogromną ilość czasu, co bezpośrednio przełoży się na zyski firmy. Poza zaoszczędzonym czasem- co jest spowodowane zautomatyzowaniem procesów, które wcześniej musiały być wykonywane ręcznie i siłą rzeczy, było bardzo niewydajne- agregaty Kaleta pozwalają również zaoszczędzić duże ilości materiału.

Wedle specyfikacji podawanej przez producenta, oraz według praktyków, użycie profesjonalnych agregatów może obniżyć zużycie poszczególnych materiałów nawet o 30 procent. Na skalę przemysłową, jest to ogromna oszczędność, która sprawia, że firma, która nie używa agregatów, naraża się na bardzo wysokie, niepotrzebne wydatki.

Jak to się dzieje, że agregaty tynkarskie Kaleta są tak efektywne? Sprowadza się to do tego, w jaki sposób działają. Agregat zbudowany jest z kilku komór, pompy zaopatrzonej w bardzo mocny silnik, silnik agregatu, sprężarkę, oraz długą dyszę. Zadaniem operatora agregatu jest wsypanie do odpowiedniej komory składników zaprawy. Agregat automatycznie dozuje proporcje poszczególnych półproduktów, oraz odpowiednią ilość wody. Po wyrobieniu zaprawy, za pomocą sprężarki, tłoczy się gotową zaprawę do miejsca, w którym kolejny z operatorów może swobodnie dysponować nałożoną mieszanką.

Agregaty Kaleta

Jak widać jest to proces, który znacząco różni się od tradycyjnego wyobrażenia o tym, jak tworzy się wszelkiego rodzaju zaprawy. Kiedyś, każdy z tych procesów musiał być przeprowadzany ręcznie, co było wysoce nieefektywne. Na chwilę obecną, w większości firm funkcjonują specjalistyczne agregaty.

Do czego przydaje się agregat Kaleta na budowie

Agregat Kaleta przydaje się zarówno na dużych placach budowy, podczas budowania obiektów przemysłowych, lub stawiania dużych inwestycji, jak również podczas drobniejszych prac remontowych w domach jednorodzinnych, lub niewielkich lokalach użytkowych.

Agregaty tynkarskie wykorzystywane są między innymi do wylewania posadzek. Dzięki swojej specyfice są bardzo uniwersalne w zastosowaniu, gdyż można ich używać do różnych typów mieszanek i zapraw.

Specyfikacja techniczna agregatów tynkarskich Kaleta

Ciężar agregatu jest dość duży, gdyż wynosi ponad dwieście kilogramów, jednak jest wyposażony w solidne kółka, które sprawiają, że jest on również bardzo mobilny, a przemieszczanie się z nim nie stanowi większego problemu.

Sam agregat jest wyposażony w silnik o mocy 0,75 kW lub 1,1 kW, który jest zasilany prądem trójfazowym o napięciu 400v. Pompa agregatu ma o wiele większą moc, która wynosi aż 5,5 kW, dzięki czemu może przenosić gotową mieszankę na znaczne odległości, które maksymalnie mogą sięgać kilkudziesięciu metrów. Właśnie ta odległość, stanowi o zwiększonej efektywności pracy, którą uzyskują się za sprawą wykorzystania agregatów Kaleta.

Zakup agregatu tynkarskiego Kaleta

Nie chcąc, lub nie mogąc zainwestować w agregat tynkarski Kaleta, można skorzystać z usług profesjonalnych firm, które oferują wynajem agregatów. Są to firmy, oferujące wynajem sprzętu osobom prywatnym, lub firmom. Przeważnie, można wynająć sprzęt nawet na jedną dobę, co jest idealnym rozwiązaniem dla drobnych przedsiębiorstw i osób, które przeprowadzają remont we własnym zakresie, ale brakuje im wyspecjalizowanego sprzętu.