Zapraszamy na kolejną, ósmą już edycję "Gitariady 40"  - niekwestionowanego święta big-beatu. Czekają nas dwa dni koncertów w wykonaniu lokalnych i ogólopolskich gwiazd. Widzimy się 30 i 31 sierpnia w Parku Pojednania w Kędzierzynie. Pomysłodawcą  "Gitariady" jest Mirosław Nowakowski. Zapraszamy na ósmą już edycję Gitariady 40. 30 i 31 sierpnia 2019 r. spotykamy się w Parku Pojednania! Ponownie spotkają się twórcy i wykonawcy big-beatu z naszego miasta oraz goście z innych ośrodków województwa opolskiego. Tegoroczna impreza została podzielona na dwie odsłony.

Pierwsza, piątkowa (30 sierpnia), to spotkanie „weteranów” big-beatu. Wierzymy, że rozpalą publiczność do czerwoności a ta odpłaci im się wspaniałą zabawą. W tym dniu wystąpią: „Muzozaury” z Głubczyc, SUPER OLD KASKADA, DRILL STONE, 3r12 ( Niemcy) & Krystyna Brożek, Old Befa, Darek Guca i Przyjaciele, Kazik Pabiasz i Goście, Waldek Nowak Band, Karawana – 25 lecie zespołu.
Sobotnia (31 sierpnia) to zespoły: Flying Hammer Experiment, G(h)ost, Honker, Plunkton, V-220 Band – Marek Morawiec, Watch The Fire.

Z tego zestawu wynika, ze czekają nas dwa dni okraszone wspaniałą muzyką. Zapraszamy również na GIEŁDĘ PŁYT WINYLOWYCH, która odbędzie się w Domu Kultury „Chemik” oraz do licznych stanowisk z wieloma niespodziankami.
Pomysłodawcą „Gitariady” jest Mirosław Nowakowski.

Gitariada 2019