Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Rolety tarasowe pionowe

Rolety tarasowe pionowe 

Rolety tarasowe pionowe, to świetne rozwiązanie dla każdego balkonu i tarasu, które skutecznie zapewni nam poczucie imntymności i wydzieli naszą prywatna strefę. Kwestia wypoczynku jest przecież związana z poczuciem intymności. Nie musimy przecież rezygnować z wypoczynku na zewnątrz domu, tylko dlatego, że inni się w nas wpatrują. Materiał z jakiego wykonywane są rolety tarasowe pionowe, to najczęściej materiał polietylenowy, który jest wyjątkowo oddychającym materiałem i blokuje aż do 90 % promieniowania UV. Dzięki temu na naszym tarasie będzie znacznie chłodniej, a meble znajdujące się na nim, a właściwie ich kolor będzie dodatkowo chroniony. 

Mocowanie rolet tarasowych pionowych

Rolety tarasowe pionowe, najczęściej są mocowane do ściany lub sufitu albo w przypadku tarasu, do pergoli. W zestawie często otrzymujemy właściwe uchwyty, dzięki czemu nasze rolety możemy mocować także do podłogi tarasu i górnej części, tym samym dając możliwość opuszczania jej z góry na dół. Należy także dopasować odpowiedni rozmiar rolety, który będzie pasował do naszego tarasu. Dobrze dobrany rozmiar, to gwarancja dobrej ochrony, komfortowej obsługi oraz efektownego wyglądu. Zwykle tego typu roleta, sterowana jest za pomocą łańcuszków, zupełnie jak w przypadku rolety sztandarowej. To sprawia, że możemy ją dowolnie regulować. Ważne jest także ustalenie jej wysokości, by idealnie zsuwała się do samego końca i nie zabrakło materiału. Dodatkowo możemy się dziś spotkać z dołączonymi do rolet tarasowych pionowych, specjalnych pętli ekspander z hakiem, które znajdziemy wykonane z plastiku i metalu. Te z plastikowym hakiem zwykle są odporne na działanie warunków atmosferycznych, mają przeznaczenie wielokrotnego użytku oraz są wyposażone w wzmocnione włókna. Te zaś, które są wykonane z metalowego haka, są jeszcze bardziej wytrzymałe, trwałe i wzmocnione, a na warunki atmosferyczne działają jescze bardziej odpornie. 

Jakie mają największe zalety rolety tarasowe pionowe?

Rolety tarasowe pionowe, podobnie jak poziome posiadają zbliżone do siebie cechy. Jednak roleta tarasowa pionowa ma ich nieco więcej. Wyróżniamy przede wszystkim wykonanie z wysokiej jakości materiałów, które dodatkowo są oddychające. Odbijają ponad 90 % promieni UV. Są sterowane ręcznie, co jest zaletą pod względem, dowolnego regulowania osłony. Dodatkowym plusem jest to, że dostępne są dostępne w kilku standardowych wymiarach i wielu kolorach, a także można zlecić ich indywidualne wymiary, według których ma powstać roleta. W przeciwieństwie do rolet poziomych, pionowa roleta tarasowa, będzie także chroniła boki naszego tarasu, tzn., że w razie potrzeby możemy także osłonić się od sąsiadów, czy hałasu albo po prostu sobie stworzyć strefę intymną aby wygodnie, bez dodatkowych gapiów zjeść deser i wypić kawę. Zbudowana w ten sposób przestrzeń, daje efekt lekkiej, zbudowanej z wysokiej jakości konstrukcji, gdzie możemy skryć się przed słońcem, wiatrem i innymi i nie musimy się bać, że coś nam spadnie na głowę, czy zakłóci naszą strefę intymności.