Choć mają różne mundury i mówią w wielu językach łączy ich jedna idea. Szacunek do prawa, porządku i bezpieczeństwa. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji skupia funkcjonariuszy z 65 państw. IPA (International Police Association) ma również swój prężnie działający oddział przy naszej komendzie. Region Kędzierzyn-Koźle świętuje 25-lecie.

Z okazji jubileuszu lokalnej organizacji na Opolszczyznę z najlepszymi życzeniami przyjechali jej przyjaciele i sympatycy z całej Polski, Czech i Słowacji. Delegacje miały okazję zwiedzić Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz spotkać się z prezydent Sabiną Nowosielską. Punktem kulminacyjnym urodzin będzie uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone pamiątkowe odznaczenia, medale i dyplomy.

Region IPA Kędzierzyn-Koźle zrzesza 55 członków. Są to zarówno czynni, jak i emerytowani policjanci. Stowarzyszenie angażuje się w wiele społecznych przedsięwzięć. Na swoim koncie mają m.in. akcje charytatywne, zbiórki krwi, turnieje sportowe oraz organizację paczek mikołajkowych dla dzieci z domów dziecka.