St. aspirant Andrzej Francuz z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie -Koźlu po raz trzeci zwyciężył w Zawodach Kynologicznych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Wraz ze swoją podopieczną INĄ okazali się najlepszym teamem w województwie opolskim, i to on będzie między innymi reprezentował nasz garnizon na XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach.

W dniach 24-26.06.2018r odbyły się XVIII eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Polski psów patrolowo-tropiących. W zawodach udział wzięli przewodnicy psów z całego województwa. Tytuł zdobył policjant Komendy Powiatowej Policji w K- Koźlu st. asp. Andrzej Francuz wraz ze swoją podopieczną Iną. Eliminacje podzielone były na trzy etapy. W pierwszym etapie, który odbył się na terenie Głubczyc  przewodnicy wraz z psami służbowymi rywalizowali w konkurencji wyszukiwania zapachów w terenie m.in. w celu odnalezienia ukrytej osoby. W drugim etapie, w Prudniku policjanci musieli wykazać poziom wyszkolenia swoich psów w pokonywaniu przeszkód, a także przeszukania pomieszczeń za ukrytą osobą. W ostatnim etapie eliminacji, który przeprowadzony został w Opolu była konkurencja  posłuszeństwa ogólnego, a także pracy obrończej psa w zakresie obrony przewodnika, czołowego ataku na psa oraz pościgu za osobą (pozorantem).

Zwycięzcom puchary wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz.

Nadmienić należy, iż jest to już trzecie zwycięstwo Andrzeja Francuza. W ubiegłym roku nasz Mistrz był również najlepszy w kynologicznych zawodach psów specjalistycznych. Gratulujemy !!!! Trzymamy kciuki za naszą parę, która już jesienią wspólnie z drużyną z Prudnika będzie reprezentowała Opolszczyznę na XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach. Życzymy dalszych sukcesów!!!

  • Nasz Policjant znowu najlepszy!
  • Nasz Policjant znowu najlepszy!
  • Nasz Policjant znowu najlepszy!
  • Nasz Policjant znowu najlepszy!
  • Nasz Policjant znowu najlepszy!
  • Nasz Policjant znowu najlepszy!