Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Czym kierować się przy zakupie opon leśnych?

Urządzenia rolnicze dostosowane do pracy w warunkach leśnych są narażone na najbardziej ekstremalne i nieprzyjazne warunki. Dlatego też, należy zadbać o ich nienaganny stan techniczny, co w dużej mierze tyczy się również właściwych opon. Musimy pamiętać, że specjalistyczne opony leśne odpowiadają za efektywność i bezpieczeństwo pracy. Dlatego też, warto dowiedzieć się więcej o czynnikach, które należy uwzględnić przy zakupie nowego kompletu.

Odpowiednie dopasowanie opon do urządzenia

Dobrze spasowane opony rolnicze są odpowiedzialne za szereg parametrów pracy maszyny: należytą trakcję, przyczepność, optymalne zużycie paliwa, stabilną pracę przy dużych nachyleniach. Ponadto, ogumienie do takich sprzętów, jak: skidery, forwardery czy harvestery, musi być odpowiednio wzmocnione. Odporność na uszkodzenia mechaniczne w przypadku opon leśnych to podstawa. Musimy także pamiętać o tym, co to jest et felgi czyli współczynnik obsadzenia. Informuje on o tym, czy koła nie będą zahaczać o nadkola i błotniki przy dużym obciążeniu maszyny.

Ciągniki rolnicze do pracy w lesie często są wykorzystywane także do przewożenia ładunków drewna. Tutaj z pomocą przychodzi nam tabela nośności opon, która informuje o tym, jaka jest maksymalna, dopuszczalna masa ładunku wraz z wagą pojazdu. Opony leśne muszą być idealnie dopasowane, ponieważ tylko wtedy możemy liczyć na bezpieczną i komfortową pracę w trudnych warunkach.

Wysoka jakość przede wszystkim

Wybierając opony rolnicze na pewno nie należy skąpić przy zakupie. Mądre powiedzenie głosi, że kto szybko daje, ten daje dwa razy. Odnosi się to zarówno do pośpiechu przy wyborze, a także przy nadmiernym oszczędzaniu. Niskobudżetowe opony są narażone na liczne uszkodzenia mechaniczne oraz szybsze zużycie ogumienia. W perspektywie długoterminowej oznacza to wyłącznie straty, które objawią się także przy eksploatacji, zmniejszając efektywność maszyny w trudnym terenie. Dlatego też, warto wybrać solidną i renomowaną markę kosztem wyższej ceny. Mimo, że przy zakupie zapłacimy więcej, to rozsądny wybór zaprocentuje w przyszłości.

Gdzie zakupić dobre opony leśne?

Opony rolnicze możemy oczywiście zamówić przez Internet. Warto wybrać sklep online, który specjalizuje się w sprzedaży tego typu produktów. Wybierając rzetelną firmę, taką jak chociażby Bohnenkamp, klienci mogą liczyć na szeroki asortyment produktów, indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta, a także specjalistyczną pomoc ze strony konsultantów. W ten sposób bez trudu wybierzesz koła bliźniacze, różnorodne opony rolnicze, a także akcesoria przydatne w codziennej eksploatacji. Zaletą sklepów internetowych jest również korzystniejsza cena, a także wygodny sposób dostawy zamówionych opon pod wskazany adres.

Znaczenie prawidłowej eksploatacji opon

Na żywotność zakupionych opon wpływa także eksploatacja. Urządzenia rolnicze do pracy w trudnym terenie należy garażować w zadaszonych budynkach gospodarczych. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto zadbać chociaż o prowizoryczną osłonę, która zapewni ochronę przed intensywnymi deszczami oraz ekspozycją na promienie słoneczne. Należy zawsze pamiętać o tym, a by pilnować prawidłowego ciśnienia w oponach leśnych. Co jakiś czas warto także zrobić przegląd pod kątem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych, które wymagają interwencji wulkanizatora. Opony leśne należy regularnie czyścić z nadmiaru zanieczyszczeń.